Wizja firmy

Jesteśmy przekonani, że nasi klienci zasługują na najwyższą jakość, doskonałą obsługę i rozsądną cenę. Tylko oferta spełniająca te trzy kluczowe atrybuty może zakończyć się sukcesem.

Dlatego w całym procesie produkcji maksymalnie stawiamy na jakość, stale ją monitorujemy i oceniamy. Inspekcja rozpoczyna się, gdy materiał dotrze do zakładu, a kończy się sprawdzeniem zgodności gotowych produktów. Dlatego też staramy się zapewnić jak najkorzystniejsze warunki dostawy i płatności. Dlatego nieustannie szukamy oszczędności.

Naszym celem jest również oferowanie klientom naszego doświadczenia i wiedzy w zakresie obróbki metali oraz udział w rozwoju produktu od samego początku.

Zintegrowany system Zarządzania

Velos to organizacja, której program produkcyjny koncentruje się na wytwarzaniu produktów metalowych, w tym ich obróbce powierzchniowej. Naszymi głównymi klientami są IKEA i organizacje zajmujące się częściami samochodowymi.

Kierownictwo firmy jest w pełni świadome wagi zadowolenia klientów z jakości wytwarzanych produktów i jednocześnie nieuniknionej potrzeby przyjaznego podejścia do środowiska. W związku z tym firma zdecydowała się zbudować zintegrowany system zarządzania według kryteriów standardów:

Jako narzędzie do osiągania wysokiej jakości produktów, zadowolonych klientów, a jednocześnie zapewniających ochronę i przyjazność dla środowiska. Ten zintegrowany system zarządzania jest wykorzystywany przez spółdzielnię jako narzędzie jej ciągłego doskonalenia i zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska.

Przy wypełnianiu zintegrowanego systemu zarządzania obowiązują następujące zasady:

  • Zadowolenie klienta jest najwyższym priorytetem, którego spełnieniem jest wysiłek wszystkich naszych pracowników. Podstawą jest kompleksowość, terminowość oraz najwyższy poziom techniczny świadczonych przez nas usług.
  • Podstawowymi filarami naszego zintegrowanego systemu zarządzania jest otwartość komunikacyjna zarówno dla naszych pracowników, jak i dla ogółu społeczeństwa.
  • Poprzez regularne szkolenia i edukację naszych pracowników zapewniamy zarówno poprawę własnej jakości, jak i zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska.
  • Do każdego klienta podchodzimy w taki sposób, aby dostarczony produkt i wymagania klienta były zawsze realizowane w uzgodnionym zakresie, jakości i terminie, przy czym tylko niezbędne negatywne oddziaływanie na środowisko.
  • Starannie dobierając dostawców, zarówno pod względem jakości, jak i wpływu na środowisko, zapewniamy poprawę jakości własnego produktu oraz profilu środowiskowego w stosunku do środowiska.
  • Ciągłe wprowadzanie nowych technologii i procedur jest warunkiem wstępnym oferowania naszym klientom produktów coraz wyższej jakości oraz ograniczania negatywnego wpływu na środowisko
  • Indywidualną działalnością spółdzielni i oferowanymi produktami kierujemy zawsze tak, aby spełnione były wymogi prawne i inne, którym spółdzielnia podlega.
  • Jako jedno z głównych narzędzi realizacji naszej zintegrowanej polityki zarządzania, stosujemy indywidualne cele i wartości docelowe, które stale monitorujemy i regularnie oceniamy.

Historia

Początki spółdzielni produkcyjnej VELOS sięgają lat poprzedzających 2 rok. wojna światowa. W marcu 1936 r. Kupcy z okolic Hradca Králové połączyli siły, aby kupić i sprzedać zespół mechaników, którego zadaniem było stworzenie korzystniejszych warunków do zakupu rowerów, ich akcesoriów i części zamiennych do napraw.

Po 1948 roku nastąpił szybki rozwój działalności produkcyjno-remontowej, a spółdzielnia została przekształcona w spółdzielnię produkcyjną VELO Hradec Králové. W latach pięćdziesiątych XX wieku spółdzielnia w coraz większym stopniu koncentrowała się na pogórzu Gór Orlickich, gdzie zauważalny był brak możliwości zatrudnienia. Nový Hrádek był miejscem, w którym stopniowo budowano jeden z najważniejszych wyścigów zespołu.

Wywodzi się z dawnych fabryk tekstylnych, w których wprowadzono produkcję części rowerowych, a później także spółdzielczą produkcję części do wózków bocznych i innych wyrobów. Pod koniec lat 50-tych spółdzielnia zmieniła nazwę na spółdzielnię produkcyjną VELOREX Hradec Králové. Wiele produktów sygnowanych marką VELOREX stało się znanych nie tylko na naszym rynku, ale zostało wyeksportowanych do wielu krajów na całym świecie. Do najbardziej znanych produktów zakładu Nový Hrádek należał pojazd mechaniczny dla osób niepełnosprawnych oraz wózki boczne do motocykli Jawa. Do 1984 roku wyprodukowano ponad 200 000 tych ciężarówek.

Zakład VELOREX w Novym Hrádku skoncentrował swoją produkcję najpierw w zakładzie głównym, a później w zakładzie spawalniczym i malarskim w Novym Hrádku – Doly. Główny zakład produkował felgi i błotniki do rowerów oraz rowery plecione. Zakład został wyposażony w linię sklejarek, centrujących i sterujących francuskiej firmy CPM.

Spawalnia produkowała między innymi ramy terenowe do motocykli Jawa na najwyższe światowe zawody. W lakierni zakład znacząco uczestniczył w produkcji wózków bocznych poprzez obróbkę powierzchni górnej i dolnej części z laminatu.

W latach osiemdziesiątych XX wieku w miejscowości Nový Hrádek-Doly rozpoczęto szeroko zakrojoną budowę nowej oczyszczalni powierzchni. Po zakończeniu budowy i zabezpieczeniu urządzeń technologicznych, zakład stał się jednym z najnowocześniejszych w spółdzielni produkcyjnej VELOREX.

Na początku lat 90. spółdzielnia produkcyjna Velorex zaczęła się rozpadać i stopniowo powstawało szesnaście niezależnych podmiotów. Jednym z nich był Velos, który powstał 1. Wrzesień 1992.

W 2007 roku zmieniła się struktura właścicielska i równocześnie z nowym właścicielem spółdzielni do Velos trafiła produkcja dla przemysłu motoryzacyjnego, która ma dziś największy udział w sprzedaży firmy.